Nasze atrakcje
KANAŁ AUGUSTOWSKI
KANAŁ AUGUSTOWSKI
Kanał Augustowski był największą inwestycją Królestwa Polskiego XIX wieku. Na skutek wojny celnej pomiędzy Królestwem Polskim i Rosją a Prusami, Królestwo Polskie miało utrudniony dostęp do Bałtyku i tym samym został uniemożliwiony import i eksport towarów. Sytuacja ta skierowała uwagę rządów polskiego i rosyjskiego na możliwość wykorzystania wodnego transportu śródlądowego w szerszym zakresie. Cała droga miała składać się z dwóch części: Kanału Augustowskiego - po stronie polskiej i Kanału Windawskiego – po stronie rosyjskiej.
NARTY WODNE
NARTY WODNE
Jedną z największych atrakcji Augustowa jest pierwszy w Polsce profesjonalny wyciąg dla narciarzy wodnych. Jego długość wynosi 740 m., a maksymalna prędkość, jaką może rozwinąć - 58 km/h. Z wyciągu może korzystać jednocześnie 8 osób.
ŻEGLUGA AUGUSTOWSKA
ŻEGLUGA AUGUSTOWSKA
Jedną z atrakcji miasta są między innymi rejsy statkami Żeglugi Augustowskiej. Jedno z nielicznych przedsiębiorstw żeglugowych w Polsce, obsługujących przewozy pasażerskie. Z jej usług korzysta w sezonie turystycznym około 100 tysięcy pasażerów.
REJSY KATAMARANEM
REJSY KATAMARANEM
Zapraszamy na stałe rejsy katamaranem do Doliny Rospudy. Luksusowo wyposażony statek wypływa codziennie co 30 min. w trwający około 2 godzin rejs do Doliny Rospudy.
IMPREZY INTEGRACYJNE
IMPREZY INTEGRACYJNE
Active Team tworzy i organizuje niezapomniane imprezy integracyjne. Nasze gry scenariuszowe, programy terenowe oraz wyprawy, dostarczają prawdziwych emocji i świetnie sprawdzają się, jako narzędzie motywacji lub integracji zespołu. Zabieramy grupę w miejsca i sytuacje, z których wyjdzie z uśmiechem, jako drużyna.
PO ZDROWIE DO AUGUSTOWA
Specyficzny mikroklimat bogaty w olejki eteryczne i fitocydy oraz wysokiej jakości  złoża borowiny stwarzają idealne warunki do leczenia i wypoczynku.
LOTY BALONAMI
Loty balonowe możemy wykonywać na terenie całego kraju, ale zachęcamy do organizacji imprez połączonych z lotami balonami w Polsce północno-wschodniej, gdzie posiadamy doskonałe kontakty z hotelami i pensjonatami oraz mamy rozeznanie dotyczące przepięknych terenów w okolicach Augustowa, Biebrzy, Narwi, Wigier, Czarnej Hańczy i Doliny Rospudy.
NURKOWANIE
NURKOWANIE
Jeśli masz już dość skoków ze spadochronem czy jeżdżenia na nartach wodnych, to znaczy, że czas, by spojrzeć na otoczenie z nowej perspektywy, spod wody. Nurkowanie to sport dla ludzi cierpliwych i opanowanych. Ci, którzy choć raz zanurzą się w głębiny, z radością do tego powracają, ponieważ jest to zupełnie inny świat.
WIGIERSKA KOLEJ WĄSKOTOROWA
WIGIERSKA KOLEJ WĄSKOTOROWA
Jedna z największych całorocznych atrakcji turystycznych regionu, powstała po odbudowaniu zabytkowej kolei leśnej. Jej szlak wiedzie przez Wigierski Park Narodowy i Puszczę Augustowską. W najurokliwszych krajobrazowo miejscach urządzone są przystanki widokowe: Binduga, Bartny Dół, Krusznik, Powały. Latem wycieczka po Puszczy odbywa się w odkrytych wagonikach, poza sezonem letnim – w krytych i ogrzewanych.
REJSY GONDOLAMI
REJSY GONDOLAMI
Zapraszamy Państwa do skorzystania z jednej z głównych atrakcji letnich Augustowa, jaką jest rejs stylizowanymi 11-osobowymi gondolami. Z pokładu naszych łodzi będą Państwo mogli podziwiać uroki okolicznych jezior, Kanału Augustowskiego oraz rzeki Rospudy.
Poza rejsami biletowymi odbywającymi się codziennie o określonych godzinach organizujemy również rejsy na zamówienie, imprezy zakładowe oraz bankiety rodzinne z rezerwacją gondoli do własnej dyspozycji. Umieszczone na pokładach stoły umożliwiają biesiadowanie na wodzie w niepowtarzalnej atmosferze emanującej z piękna otaczającej przyrody.
Zamawiając rejs gondolą mogą Państwo decydować o wyborze trasy, jak również o czasie spędzonym na łodzi. Nasi kapitanowie na życzenie klientów opowiedzą o augustowskiej przyrodzie, pokażą najciekawsze miejsca, dobiją do brzegu w dowolnie wskazanym miejscu.


1 [ 2 ] [Następna »]

AUGUSTÓW OFICJALNE KONTO
DRUSKIENNIKI MIASTO PARTNERSKIE AUGUSTOWA
 
.
 
OŚODEK   U FLORKA
SZKOŁA NARCIARSKA
BASEN AUGUSTÓW
 
GASTRONOMIA
AUGUSTOWSKIE FIRMY
URZĘDY I INSTYTUCJE
BANKI, BANKOMATY, KANTORY
PRZYJAZNE LINKI
SŁUŻBA ZDROWIA
GABINETY STOMATOLOGICZNE
ZAKŁADY OPTYCZNE
APTEKI
POCZTY
GABINETY MASAŻU
KIN0
STOWARZYSZENIA I ORGANIZACJE
KAWIARENKI INTERNETOWE
DOMY KULTURY
BIBLIOTEKI
MUZEA
ZKM PKS PKP
USŁUGI MOTORYZACYJNE
POSTOJE TAXI
STACJE BENZYNOWE
PARKINGI STRZEŻONE
KURS NURKOWANIA
PARAFIE
MARKET SPOŻYWCZY
CO MA PŁYWAĆ, NIE UTONIE
Najbardziej widowiskowa impreza augustowskiego lata to Mistrzostwa Polski w Pływaniu Na Byle Czym.
Mistrzostwa Świata Łodzi Wytrzymałościowych "Necko Endurance"
Zawody motorowych łodzi wytrzymałościowychz udziałem światowej czołówki motorowodniaków.
Augustowski Spływ i Zawody Branży Turystycznej
Przedstawiciele branży turystycznej z całej Polski, spotkają się w Augustowie, by przekonać się na czym polega aktywny wypoczynek na wodzie. Okazji ku temu mają wiele, między innymi spływ i zawody kajakowe, które są w programie Augustowskiego spływu i zawodów branży turystycznej. W 2011 roku impreza ta odbyła się już po raz piąty.

Organizator: Przedsiębiorstwo Turystyczne SZOT, www.szot.pl
wszystkie imprezy cykliczne
 
KANAŁ AUGUSTOWSKI
Kanał Augustowski był największą inwestycją Królestwa Polskiego XIX wieku. Na skutek wojny celnej pomiędzy Królestwem Polskim i Rosją a Prusami, Królestwo Polskie miało utrudniony dostęp do Bałtyku i tym samym został uniemożliwiony import i eksport towarów. Sytuacja ta skierowała uwagę rządów polskiego i rosyjskiego na możliwość wykorzystania wodnego transportu śródlądowego w szerszym zakresie. Cała droga miała składać się z dwóch części: Kanału Augustowskiego - po stronie polskiej i Kanału Windawskiego – po stronie rosyjskiej.
Mapa strony Informacja turystyczna Urząd Miejski | Historia miasta Augustów : Zanim powstało miastoNarodziny miastaWojenna zawierucha Noclegi | Atrakcje : ŻeglugaWyciąg nart wodnychKanał AugustowskiPo zdrowie do AugustowaLoty balonamiNurkowanieWigierska kolej wąskotorowaRejcy gondolamiKręgielniaKort kartingowyKorty tenisoweCentrum sportu i rekreacjiRejsy katamaranemRaj dla wędkarzyŁowiectwoLodowiskoŚrodowisko przyrodniczeSzlak PapieskiWokół jez. Białego i StudzienicznegoZnad jez. SajnoSzlak rowerowy wokół rzeki NettySzlak rowerowy wokół jez. KolnoSzlak rowerowy "Na powstańce"Szlak rowerowy "Na kozi rynek"Międzynarodowy szlak rowerowy Euro Velo R11Szlak kajakowy rzeki RospudySzlak kajakowy rzeki Netty i Kanału AugustowskiegoSzlak kajakowy rzeki BiebrzySzlak kajakowy rzeki Czarna Hańcza i Kanału Augustowskiego | Rekreacja : Biura podróżyCo ma pływać nie utonieJazda konnaOrganizatorzy turystykiSpływy kajakoweSport i rekreacjaUsługi przewodnickieWyporzyczalnie sprzętu | Imprezy cykliczne : Co ma pływać nie utonie"Necko Endurance"Projekt plaża TVNTurniej Miast przyjaciół TrójkiWodny slalom gwiazd z TrójkąAmatorskie Mistrzostwa w Narciarstwie Wodnym na Wyciągu Nart WodnychBalladowe nocki nad NeckiemKulinarne regatryMaraton pływackiMistrzostwa Świata w Wędkarstwie PodlodowymRegaty o Puchar Burmistrza Miasta Augustowa Kontakt
 © Copyright augustow.pl Design by KANET.eu